masazepraha.jpg
Kde mě najdete:

Náměstí Bratří Synků 8 
(hned vlevo vedle železářství)
Praha 4 - Nusle
Zobrazit na mapě

tel: 731 165 579

e-mail: impulse1366@gmail.com
Facebook: Masáž od Zajíce



 

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž, navzdory často přijímanému mýtu, není určena k hubnutí. Nicméně, pravděpodobně po ní zaznamenáte jistý úbytek objemu, bohužel, pokud se omezíte na pouhou jednorázovou lymfatickou masáž, tento úbytek bude vždy spíše dočasný. Velmi podstatnám efektem lymfatické masáže je také to, že snižuje únavu a podporuje obranyschopnost organizmu.
Lymfatická masáž si klade za cíl rozhýbat lymfu. Co je lymfa: je to tekutina, vznikající u každé z buněk Vašeho těla. Úkolem této tekutiny je doslova opláchnout každou buňku, a všechny nečistoty, které tam nepatří, postupně odvést až do krevního oběhu, který nečistoty vyloučí ledvinami. Výborně vymyšleno, stvořitel nebyl žádný hlupák. Bohužel ale nepočítal s tím, že civilizace nám přinese nedostatek pohybu a hamburgery...lymfatický oběh totiž nemá pumpu, na rozdíl od toho krevního. Počítalo se s tím, že v dolní části těla budou lymfu pumpovat pohybující se svaly, zatímco nahoře to ošéfují dýchací pohyby. Obojího, pohříchu, moc nemáme. Navíc naše lymfa, díky dobrotám, kterými se krmíme, vzduchu, který dýcháme, a všudypřítomnému stresu, připomíná často něco jako krupicovou kaši spíš než řídkou tekutinu. Snaží se procpat tenoučkými cévkami (pro bližší představu: nejsilnější lymfatickou cévou je hrudní mízovod, průměr 3mm) k srdci, kde ústí do krevního oběhu, ale my jí v tom moc nepomáháme :( A tak se nám po těle vytváří ohavné, často bolavé útvary - schválně, dámy, zmáčkněte si silně prsty z obou stran místo asi 7 cm nad kotníkem. Dost pravděpodobně většina z vás už v tomto místě nedosáhne na achillovku, kolem míst, kde máte zapíchnuté prsty, se vám udělají podivné hrbolky, a pokud máte sílu v prstech, bude to i bolet. Pánové tohle mají většinou na jiných místech, ale protože pánové se mnohem raději zabývají poměřováním délky palce, bližší popis vynechám. Nicméně, pokud jde o pohyb lymfy, obě pohlaví jsou na tom přibližně stejně: blbě.
Lymfatická masáž se tedy zabývá tím, aby tyhle - často léta usazené - "lahůdky" vrátila zpět kam patří - tedy do krevního oběhu, potažmo ven z těla. Díky masívnímu pohybu nečistot, tedy procesu detoxikace, následujícímu po masáži, se může stát, že se budete druhý den cítit poněkud unaveni. To se ale dá vydržet, a rozhodně se jedná o spíše pozitivní efekt - důkaz, že masáž udělala své.
Abyste dosáhli dlouhodobějších, případně až trvalých výsledků, musíte se buď přestěhovat do pralesa, každý den si uštvat svoji večeři a pro snídani vylézt na strom, nebo masáž v pravidelných intervalech opakovat. Zpočátku se doporučuje série několika masáží po týdnu, později, když se stav lymfy již optimalizoval, stačí třeba jednou měsíčně. Pokud na to ale na rok zapomenete, budeme začínat zase od začátku...
Ideálně trvá lymfatická masáž dvě hodiny. Pokud nejste zrovna obr, za hodinu a půl stihneme dost. Hodina už není dost...ale uznávám, lepší něco než vůbec nic.

                                                                                                       S přáním lehkých nohou se těším na Vaši návštěvu :)
sibiř.jpg
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "2390"
1514220_10200386086533669_1849417429_n.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one