masazepraha.jpg
Kde mě najdete:

Náměstí Bratří Synků 8 
(hned vlevo vedle železářství)
Praha 4 - Nusle
Zobrazit na mapě

tel: 731 165 579

e-mail: impulse1366@gmail.com
Facebook: Masáž od Zajíce 

Hubnutí !!!

Nadváha...již asi dvacet let vykřikuji, že sádlo neexistuje. Bohužel, praxe poněkud pokulhává za teorií...ale nezoufejte, i tam dělám jisté pokroky.

Zkusím tady sesumírovat všechno, co vím, že funguje o ukládání tuku a o hubnutí, a co byste mohli a mohly použít, pokud to chcete zkusit.
Vynechám ovšem doporučení typu "k večeři zeleninový salát", ale o tom jsem už mluvila v kapitole o výživě.

Ukazuje se, že naprostá většina toho, z čeho se skládají naše erotická madla, nakonec není nic, co by nějak příliš souviselo s příjmem kalorií - koneckonců, nejsme ohříváček do piva abychom to mohli takhle jednoduše přepočítávat. A doporučuji přestat to přepočítávat úplně. Jestli něco určitě způsobuje přibývání na váze, pak je to počítání kalorií a zírání na displej osobní váhy.
Další doporučení, s kterým nesouhlasím bez výhrad, je to o četnosti jídel. "Malé porce pětkrát denně" může pro někoho fungovat bezchybně, a někoho to skoro zabije. Nevěřte všemu, co vám říkají. Nevěřte ani tomu, co vám říkám já. Vyzkoušejte si to sami, a přemýšlejte přitom. Máte k ruce nejlepšího poradce, jakého si můžete přát - vlastní tělo. Bohužel, většina lidí právě tohoto poradce nejen že neposlouchá, dokonce ani netuší, že ho má. Jo, je to nepohodlné, protože to vyžaduje použít mozek...mimochodem, mozek je tvořen prakticky skoro JENOM tukem :-P

V zásadě jsou dvě věci, po kterých se tloustne: sacharidy a nefyziologická chemie nebo jak to nazvat. Pod sacharidy patří především cukr a mouka. Nefyziologickou chemií mám na mysli všechno, co nikde nenarostlo, ale někdo to vymyslel v laboratoři, a pak se nám řeklo, že je to k jídlu. Zapomeňte na to, že po nízkokalorických nápojích zhubnete, a že jogurt bez tuku vám udrží štíhlou linii. To ne, zato tyto potraviny docela určitě zkrátí dobu, po kterou se budete svojí obezitou trápit, protože dostanete rakovinu, díky které budete mít úplně jiné starosti.
Budete-li se držet mých doporučení, uvedených v kapitole o výživě, není v podstatě co dodat. Kdokoliv potřebuje zhubnout, prostě zhubne.
Pokud by to pro vás bylo příliš náročné, zkuste alespoň přestát cpát do pusy chemicky vyrobené přísady - ochucovadla, umělá sladidla, všechno, co má nezvykle dlouhou trvanlivost - včetně konzerv, a cokoliv se sníženým obsahem tuku. A bezpodmínečně musíte přestat jíst stolní oleje a margaríny. K tomu by bylo fajn, kdyby se vám podařilo dodržet doporučenou kombinaci potravin, v krajním případě alespoň odpoledne a večer. A opravdu nepočítejte kalorie, a, POZOR, nezvykejte si na mikroporce. Naučíte-li totiž organizmus, že dostane dopoledne půlku mrkve, k obědu jedno rajče a k večeři dvakrát kousnout do okurky, stane se divná věc: tělo pochopí, že je chcete týrat hladem, a protože tělo není blbec (na rozdíl od vás v případě, že se takhle pokoušíte zhubnout), bude se bránit. Naučí se dostat maximum ze zmíněné půlky mrkve, rajčete a okurky. A vy nejenže nezhubnete - tedy, prvních možná pár týdnů asi vyčůráte spoustu zadržené vody a spálíte dvě až tři kila tuku, ale tím to také skončí. Pak se vám váha ustálí, ale nebudete se smět ani podívat na čokoládový bonbón, protože přiberete i z vůně čokolády... Ne, tělo musí vědět, že dostane najíst a nebude mít nikdy hlad, jinak se svého tuku v žádném případě nevzdá. 
Chcete-li se PŘEŽRAT - vím, o čem mluvím, mívám tuhle potřebu dost pravidelně - nebojujte s tím, protože to nejde vyhrát. Jenom si vypěstujete urputnou poruchu příjmu potravy, a o tom také něco vím.
Prostě se přežerte, pokud musíte. Ale pokuste se dojít k určitému rozumnému konsensu s vlastním tělem. To jde. Nemáte-li potřebu přežrat se každý den, domluvte se spolu, že se nacpete třeba každou sobotu večer - je to jedno, vybrat si můžete kterýkoliv den v týdnu, kdy se vám to hodí, a kdy vás nebude příliš omezovat následná "kocovina". V případě, že vás uspokojí frekvence 7 -10 dní, můžete si dokonce dovolit i přežrat se čímkoliv včetně jedovatostí, které jsem vám zakázala. Prostě se neomezujte a nacpěte tam cokoliv, co se vám chce. Čím víc tím líp - a to doslova. Protože pak dost pravděpodobně budete mít pár dní v klid, a ani pohled na logo McDonalds nebo tabulku čokolády vás nevyvede z rovnováhy při vědomí, že si to zase za týden můžete klidně dát. Pointou téhle praxe je, že tělo tak bude neustále spalovat na plné obrátky. Neprodlužujte ale interval těchto "přežíracích" dnů na více než deset dní, dvakrát měsíčně už to nebude fungovat zdaleka tak dobře. A určitě z toho neztloustnete...klidně to vyzkoušejte a sami uvidíte, co to udělá s vaším střevem :) 
Pokud vám je i tak interval sedm dní málo, protože váš žaludek je prostě zvyklý na půl kýble potravy denně, ani v tomhle případě nezoufejte. Ale v tomto případě si musíte vybrat, co v tom kýblu bude. Nacpěte se čímkoliv, v čem není mouka ani cukr, tedy bílkovinami...osobně nevěřím, že žravého člověka uspokojí kýbl zelí. To by musel být kráva... takže: dva kance jako Obelix, klidně i tři. Nebo deset vajec. Nebo obojí. Klidně to může plavat v tuku, to vůbec nevadí. Zeleninu k tomu můžete v neomezeném množství, syrovou i vařenou.
Takhle se můžete cpát třeba obden. Ale můžu vám slíbit, pokud přece jen trošku upravíte svůj jídelníček podle výše uvedených zásad, tahle touha vycpávat se do bezvědomí časem bude slábnout sama od sebe - dokonce, čím méně se budete nutit nejíst, tím to půjde rychleji. Přesněji, budete-li si zakazovat jíst, nepůjde to vůbec a v konečném výsledku budete jednou vypadat jako vzducholoď na sluníčku.

Co dodat - tohle samo o sobě by mělo stačit. Přečtěte si tohle a článek o výživě ještě jednou a rozmyslete si, co jste schopni zvládnout. Nemusíte okamžitě zvládnout všechno...i když pro začátek omezíte cukr a mouku, alespoň odpoledne a večer, uvidíte výsledky. Postupně můžete přidat další změny. A sami uvidíte, že to časem půjde mnohem snadněji. Když totiž tělu uberete něco z jedů, kterými je týráte, ono samo zjistí, že je mu fajn a přestane to vyžadovat. 
Hlavní zásadou je: NETRAPTE SE. Tělo máte jen jedno a je hloupé ubližovat mu. Když mu to dovolíte, rádo vám samo pomůže.

MASÁŽ, po které se, mimochodem, i hubne, je t.č. již v pokročilém stadiu empirického výzkumu a výsledky jsou poměrně zajímavé. Více ZDE
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "7564"
1514220_10200386086533669_1849417429_n.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one