masazepraha.jpg
Kde mě najdete:

Náměstí Bratří Synků 8 
(hned vlevo vedle železářství)
Praha 4 - Nusle
Zobrazit na mapě

tel: 731 165 579

e-mail: impulse1366@gmail.com
Facebook: Masáž od Zajíce 

Další techniky

Metoda paní Mojžíšové
Paní Mojžíšová byla obyčejná zdravotní sestra. Jak se jí tam tak lidé svlékali před vstupem do ordinace, nemohla, než si všímat toho, že jsou všichni nějak nakřivo...a postupně jí došlo, že jsou vlastně všichni dost podobně nakřivo. Nedalo jí to a začala přemýšlet, co s tím, aby nakřivo přestali být...po čase se stalo, že si paní doktorka uvědomila, že se z kanceláře sestry Mojžíšové pořád ozývají podivné zvuky, a k ní pořád nikdo nejde a nejde. I vykoukla tedy z ordinace, a prasklo to. Paní Mojžíšová postupně vypracovala metodu různých cviků, ohýbání, lámání a kroucení, kterými vracela spoluobčanům jejich původní tvar. Dnes je tato metoda známá asi nejvíc svým pozitivním účinkem na ženy, kterým se nedaří otěhotnět, ale to byl vlastně vedlejší efekt. Zdánlivě neplodné ženy, opravené paní Mojžíšovou a poučené, jakými cviky mají svůj staronový tvar nadále udržovat, najednou začaly chodit s tím, že otěhotněly, ačkoliv podle lékařů otěhotnět vůbec neměly...nebudu Vás napínat, vtip spočíval v postavení pánve a oslabení svalů pánevního dna.
Jenomže pánev a svaly pánevního dna máme všichni, nejen nastávající maminky. A to, v jakém stavu se tyto naše partie většinou nacházejí, by Vás rozplakalo, kdybyste věděli, jak to původně vypadat mělo. Schválně - zkuste jeden testík: až nastoupíte do tramvaje, zkuste se chvíli nedržet tyče a přejděte během jízdy několik metrů. Pokud vás to nutí jít trochu v předklonu a hodně zeširoka, a pokud v případě, že tramvaják přibrzdí nebo cukne, budete mít problém, jste na tom jako většina populace: mizerně. Orgány ve Vaší pánvi úpí pod váhou orgánů, které původně měly být výše v břišní dutině, ale místo toho se válí po těch pod sebou, a to všechno dohromady trpí nedostatkem krve, potažmo kyslíku - je dokázáno, že v případě mimořádně oslabeného pánevního dna mohou orgány pánve dostávat až pouhé 3% z celkového objemu krve, který dostat měly, k tomu Vám možná otékají nohy (zejména u žen) a bolí - nebo brzy bude - Vás v kříži, případně bolest vystřeluje do stran, někdy až do nohy...a přesto pořád žijeme. I když spíš v uvozovkách.
Ale - zase je tu "ale": bez cvičení - i když snadného a nedlouhého, se to neobejde. Nikdo Vám nedá poznámku do notýsku, když cvičit nebudete, ale je to Vaše bolest, která nepřejde.
Dornova metoda
Žil byl kdysi - vlastně celkem nedávno - v  malém německém městečku Lautrach v Allgäu starý sedlák, o kterém se proslýchalo, že umí odstranit všelijaké bolístky a bolesti. Jednou pan Dietrich Dorn, majitel pily tamtéž, nešikovně nadzdvihl kmen stromu, a už se nenarovnal. Nějakou dobu se povaloval v posteli, ale když zjistil, že to nejspíš samo nepřejde, nechal se dopravit k panu Müllerovi, tedy k tomu sedlákovi. Nerad, protože do té doby se mu spíš posmíval. Pan Müller ale nebyl žádný háklivka, nechal pana Dorna trošku pohupovat nohou, chvíli mu šťoural do zad, a pan Dorn se zas mohl narovnat. Pan Dorn také nebyl trouba, uznal, že jeho dosavadní hloupé řeči byly opravdu hloupé...a zeptal se pana Müllera: "Co to je za metodu, co to tady děláte? Chtěl bych to také umět a dělat." Pan Müller na to odpověděl:"To můžeš." Zdá se, že nebyl velký mluvka.
Panu Dornovi to stále vrtalo hlavou a rozhodl se navštívit starého sedláka znovu, aby z něj vytáhl více informací. Bohužel, pan Müller mezitím zákeřně zemřel...jenomže pana Dorna to už nepustilo a vymyslel celou tuhle "rovnací" metodu znovu.
A zase - já vím, jsem otravná: srovnat Vám klouby a kosti umíme, ale jestli chcete, aby tam také zůstaly, nejlépe už napořád, chtělo by to trochu jim pomoci. Nikdy nenaděluji cvičení na hodinu. Jsem toho názoru, že základní vlastností zdravého organizmu je lenost, a pojem "pevná vůle" je nesmysl. Ale pět minut denně se vydržet dá, myslím...
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "8752"
1514220_10200386086533669_1849417429_n.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one